Didim vip Transfer

Didim nüfusu 2017 yılına göre 79.464. Bu nüfus, 40.695 erkek ve 38.769 kadından oluşmaktadır. Yüzde olarak ise: %51,21 erkek, %48,79 kadındır. Ege Bölgesi'nde en iyi Altınkum Plajı sahip olmakla, Didim, dünyanın en önemli ve en büyük tapınaklarından biri olan Apollon Tapınağı'na ev sahipliği yapıyor.
 
Kentte birçok Avrupalı insanlar özellikle İngilizler yaşamaktadır. Mitoloji Tarihinde Milattan önceki yüzyıllarda insanlar, kehanetlere,büyülere inanırlardı. Onlara göre her güzel şeyin bir tanrısı vardı. Apollon'da Güneş Tanrısı'ydı.
 
Didim yöresinde Apollon, çobanlık yapan Brankhos'a rastlar ve ona kehanetin sırlarını öğretir. Çoban da Apoolon adına ilk tapınağı kurar. Bu tapınağın diğer adı Didima'dır. Didima ikiz kardeş demektir. Apollon'un ikiz kardeşi Tanrıça Artemis'dir.
 
Türkiye'nin Ege bölgesinde Kuşadası ile beraber Aydın iline bağlı olan Didim eski çağlardan günümüze kadar hep popüler bir yerleşim yeri olmuştur. Eski zamanlardan beri bir çok medeniyetin hakimiyet kurduğu Didim günümüzdede Türkiye ve Dünya turizminin Bodrum, Marmaris, Alanya, Kalkan ve Fethiye gibi önemli bir tatil merkezi olma özelliğini taşımaktadır.
 
Didim gerek denizinin, plajlarının güzelliği ve gerekse tarihi zenginlikleri nedeniyle yılın her ayı yerli-yabancı turistlerin ilgisini çekmektedir. Didim den İstanbul’a 720 km, Ankara’ya 715 km, İzmir’e 150 km uzaklıkta yer alan Didim, Aydın’a 120 km, Eskişehir’e 550 km, Bursa’ya 475 km, Adana’ya ise 1000 km mesafede yer alıyor.
 
Didim’e ulaşmak için 75 km uzaklıktaki Bodrum Havalimanı’nı tercih edebileceğiniz gibi, 150 km mesafede yer alan İzmir Adnan Menderes Havalimanı’nı da kullanabilirsiniz. Didim, Dalaman Havalimanı’na ise 300 km mesafede.
 
Aydın sınırları içinde yer alan Didim. Kuşadası'ndan 70 Bodrum'dan 110 km. uzaklıkta önemli bir turizm merkezi. Güllük Körfezi'ni çevreleyen iki yarımadadan biri (diğeri Bodrum yarımadası) üzerinde yer alan Didim, 53 kilometrelik sahil şeridinin üzerinde hemen hepsi kumsal olan onlarca koya sahip. Bu koylar içinde kuşkusuz en önemlisi, oteller bölgesinin hemen önünde uzanan, Ege'nin dünyaca ünlü plajlarından biri olan Altınkum
 
SevenandStar  VIP transfer hizmetimiz için Web sitemizden 7/24 online cağrı merkezi numaramızdan ( +90 850 259 79 77 )  rezervasyon için bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Seven&Star siz değerli yolcularımızın bir telefon kadar yakınındayız.
 

WhatsApp Hemen Ara