Zeki Müren Arts Museum Bodrum VIP Transfer

Sanat Güneşi ve Paşa olarak anılan Zeki Müren, Klasik Türk Müziği’nin en büyük isimlerinden biri olarak kabul edilir. 6 Aralık 1933 Bursa’da doğan Zeki Müren, ilk ve ortaokulu Bursa’da, liseyi İstanbul’da tamamladı.
 
İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisi Yüksek Süsleme Bölümü Sabih Gözen Atölyesi’nden mezun oldu. 300 dolayında şarkı besteleyen Zeki Müren, 600’ü aşkın plak ve kaset doldurdu.  1950’lerin Türkiye’sinde alışılmış kalıpları zorlayan elbiseleri ve sahne davranışı ile halkın ilgisini sürekli olarak üstünde tutmayı başardı. 
 
Zeki Müren, yaşamının özellikle son altı yılında sahne hayatından ve medyadan uzaklaştı. Bodrum’daki evinde inzivaya çekildi. Son yıllarını geçirdiği Bodrum’u ve insanlarını çok sevdi. Bardakçı Koyu, Zeki Müren Koyu olarak anıldı. Evinin bulunduğu caddeye Zeki Müren Caddesi adı verildi.
 
Zeki Müren Sanat Müzesi, Zeki Müren'in hayatının son yıllarını geçirdiği Bodrum'daki evi, Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından 8 Temmuz 2000 tarihinde sanatçının anısına sanat müzesi olarak ziyarete açılmıştır.
 
Zeki Müren bugün Müze haline getirilen evini 1977 yılında sosyolog Fatma Mansur’dan 1 milyon 200 bin liraya satın almıştır. Sanatçının evi iki katlı olup, ön ve arka tarafta bahçe bulunmaktadır. Sanatçı sağlığında, evin yalnızca alt katını kullandığından; Kültür Bakanlığı yetkilileri gerçeğine sadık kalarak, alt katı sanatçının yaşadığı şekliyle dekore edip üst kata müze görünümü vermişlerdir.
 
Bodrum merkezindeki Zeki Müren Sanat Müzesi'ne hiç gittiniz mi? Eğer varsa, o zaman fotoğrafları ve burada yayınlamak üzere olduğumuz hikayelerden bazılarını tanıyacaksınız. Zeki Muren Arts Museum, Bodrum Şehir Merkezine 10 dakika mesafededir. Zeki Muren Arts Museum, Bodrum Milas Havalimanına 37 km mesafede yer alır. 
 
SevenandStar  VIP transfer hizmetimiz için Web sitemizden 7/24 online cağrı merkezi numaramızdan ( +90 850 259 79 77 )  rezervasyon için bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Seven&Star siz değerli yolcularımızın bir telefon kadar yakınındayız.
 

WhatsApp Hemen Ara